Jen profesor nebo něco víc? 38. díl

31. prosince 2008 v 12:21 | Mischigan |  Jen profesor nebo něco víc?
KATE
Před domem jsme se s Tomem rozloučila pouhým ´ahoj´ a šla jsem dovnitř. Jen co se za mnou zabouchly dveře, opřela jsem se o ně a po zádech sjela dolů. Seděla jsem tam a s utrápeným pohledem jsem sledovala toho méďu.
"snad aspoň ty mi neublížíš" řekla jsem mu
"Kate! Neseď na té studené podlaze, nachladíš se" objevila se ve dveřích Elis. Rychle jsem si otřela oči od slz a zvedla se
"kde je Adriana?"
"musela už domů"
"aha" položila jsem méďu na stolek abych se mohla vysvlíknout
"to je od Toma?" zeptala se mě. S úsměvem jsem ji přikývla a znovu ho pevně svírala v náručí.
Šla jsem s Elis do obyváku za mámou. Seděla jsem na sedačce a tvářila se jak kakabus. Vůbec jsem nevnímala svět okolo.


"Kate? Halo! Slyšíš mě?" mávala mi mamka před obličejem rukou. Nic jsem neříkala a ani jsem nevěděla co po mě chce. Jen jsem vystřelila jak torpédo přímo do koupelny. Bylo mi z ničeho nic špatně. Možná z toho stresu kolem. Nakonec to bylo proto, že jsem celý den nic nejedla.
….
Uběhl měsíc a vše se pomalu uklidnilo. Tomovi jsem po týdnu dala druhou šanci a usmiřování proběhlo jak jinak než milováním. Adriana s Fabim nechodí, protože ho načapala v posteli se spolužačkou. Aspoň, že ne kdysi dávno semnou!
Máma se za tu dobu strašně zklidnila. Toma si nevšímá a akceptuje to, co mezi námi je. Spíš se má až moc k Billovi. Vsadila bych se, že spolu něco mají nebo se klube nadějný vztah, pokud by to nebylo založené jen na sexu.
Elis u nás pořád je. Sice se poté vrátila domů, ale v práci ji poslali zpátky na služební cestu. Tak tu bydlí s námi. Brzy se ale bude vracet do Prahy.
To bylo asi vše co se tu za celý měsíc stalo.
….
Ráno mě probudil lehký svit sluníčka, které mi přes škvírky v žaluziích svítilo do obličeje. Zamžourala jsem očima a pomalu vstávala. Jen co jsem se postavila, sedla jsem si zpátky na postel a chytla se za hlavu. Náhle se mi zamotala hlava a myslela jsem, že omdlím.
"tak sakra co je?" zamumlala jsem. Co se to semnou děje? Dlouho jsem nad tím nepřemýšlela a běžela do koupelny. Skrčená na podlaze v WC jsem zvracela. Jen jsem v duchu doufala, ať to přejde a je mi dobře. Realita byla ale jiná. Zvracela jsem tam tak přes více jak půl hodiny. Když se mi udělalo už lépe, zvedla jsem se a stoupla si k umyvadlu. Zadívala jsem se do zrcadla.
"ty vypadáš holka" okomentovala jsem svůj ranní stav a opláchla si obličej ledovou vodou. Šla jsem zpátky do pokoje, kde jsem z postele sebrala župan a šla dolů na snídani.
"dobrý ránko" řekla mi hned máma nějak podezřele mile
"dobrý" odpověděla jsem ji a posadila se ke stolu
"copak ti je? Seš úplně bledá" začala se Elis strachovat
"nic mi není. Jen mi už druhý den není ráno zrovna moc hey. Ale to snad přejde" odvětila jsem a napila se čaje. Jen jsem si všimla jak se Elis s mámou na sebe zděšeně podívali.
"nic to není. Jsem v naprostým pořádku. Tak se na sebe tak nedívejte" vyjela jsem na ně, byla jsem nějaká podrážděná
"však nic neříkáme" řekla máma divně a začala snídat.
Dál jsem tu situaci neřešila. Nebylo mi dobře a neměla jsem na to myšlenky. Po snídani jsem ještě chvilku seděla u stolu a mlčela.
"mami?"
"copak" otočila se ke mně
"nemohla by jsi mi napsat na dnešek omluvenku?"
"Kate! Teď se nemůžeš ulejvat. Propadáš z mnoha předmětů!" zatrhla moji žádost o pomoc, kterou asi přeslechla nebo nevím proč mě doma nenechá. Takže super, je mi pekelně špatně a já musím na osm hodin do školy.

VE ŠKOLE
Ležela jsem na lavici a zhluboka dýchala. Dělalo se mi špatně, ale vždy to přešlo.
"Kate je ti dobře?" začínala o mě mít Adriana strach
"jo, neboj"
"nevypadáš tak. 2 hodiny se tu tak válíš po lavici. Fakt ti nic není? Nemám to říct Tomovi?"
"ne!" posadila jsem se normálně
"jak myslíš. Ale pokud ti bude i další dny špatně, měla by jsi navštívit doktorku. Jen abys nebyla ……"
"mlč! Neříkej to!!!" zarazila jsem ji
Pokračování příště…..
Monisek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama